W dzisiejszych czasach pracujemy bardzo intensywnie, borykamy się z wieloma obowiązkami, stresem, brakiem odpowiedniego snu, czy nieprawidłową dietą. To wszystko składa się na różne dolegliwości jak np. bóle głowy, ramion, kręgosłupa, ogólne przemęczenie i przeciążenie organizmu. Dzięki masażowi, który może przybrać formę częściową np. masaż twarzy, pleców, głowy lub całego ciała obejmujący: ręce, nogi, plecy, brzuch, głowę, twarz, możemy choć przez chwilę głęboko się zrelaksować, wyciszyć i zapomnieć o problemach życia codziennego.

 

MASAŻ KLASYCZNY

 

Masażem klasycznym nazywamy zespół wielu technik manualnych (chwytów i rękoczynów) stosowanych w odpowiedniej kolejności, których zadaniem jest oddziaływanie w sposób mechaniczny na mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową a także na układ krwionośny, limfatyczny, nerwowy oraz narządy wewnętrzne.

 

Działanie masażu klasycznego:

 

 • ujędrnia i jednocześnie uelastycznia skórę,
 • zwiększa elastyczność mięśni,
 • obniża lub podwyższa napięcie mięśniowe,
 • polepsza ukrwienie, dotlenienie oraz odżywienie mięśni,
 • zwiększa dotlenienie i odżywienie tkanek,
 • zwiększa przepływ krwi i limfy,
 • poprawia pracę serca,
 • rozszerza naczynia krwionośne,
 • poprawia przewodzenie bodźców nerwowych
 • działa peelingująco powodując szybsze usuwanie zrogowaciałego naskórka,

 • pomaga w pracy gruczołów potowych i łojowych,

 • przyspiesza regenerację po wysiłku,

 • przygotowuje do wysiłku fizycznego,

 • przeciwdziała kontuzjom i przeciążeniom,

 • przyśpiesza wchłanianie obrzęków oraz wysięków.

 

Ponieważ masaż klasyczny dodatkowo wpływa na nasz wygląd jest szeroko stosowany podczas odnowy biologicznej. Masaż ten jest bardzo dobrym zabiegiem na niwelowanie przemęczenia organizmu, nadmiernego napięcia mięśniowego, trudności ze snem, bóli stawowo-mięsniowych, usuwa kwas mlekowy nagromadzony w mięśniach. Polepsza również krążenie krwi i stymuluje układ limfatyczny, dzięki czemu nasze ciało szybciej pozbywa się toksyn, co wpływa na elastyczność i jędrność naszej skóry.

 

Długotrwały efekt możliwy jest do uzyskania poprzez wykonanie serii zabiegów całego ciała lub wybranych partii w krótkim czasie. Przykładowo 10 – 15 zabiegów codziennie lub co drugi dzień. Masaż można wykonywać także z dłuższymi przerwami między zabiegami, wówczas otrzymujemy efekt podtrzymania wcześniej uzyskanych efektów. Masaż wykonywany z dłuższą przerwą między zabiegami będzie miał działanie profilaktyczne.

 

Zdrowe Plecy

Masaż obniża napięcie mięśniowe, przez co mięśnie ulegną rozluźnieniu i przywraca się ich prawidłowe napięcie, dzięki czemu utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji, zapobiegają jego skrzywieniom a bóle ustępują. Masaż pleców to nie tylko jedna z form masażu leczniczego, ale również doskonały relaks, który uwalnia wszelkie blokady i napięcia spowodowane stresem.

 

Miękki Kark

Kark jest bardzo wrażliwy na długotrwałe przebywanie w nieprawidłowej pozycji, stres oraz nadmierne napięcie. Masaż rozluźnia i odpręża mięśnie karku oraz szyi, dzięki czemu poprawi się ich aktywność ruchowa, ból zostaje zredukowany lub całkowicie zniwelowany a dodatkowe uwolnienie od stresu pozwoli na głęboki relaks.

 

Ulga dla Stóp

Masaż sprawia, że krew zaczyna szybciej krążyć i poprawia się krążenie krwi, dzięki czemu polepsza się odżywienie i regeneracja komórek. Masaż działa odprężająco i wyciszająco, niweluje uczucie tzw. ciężkich nóg, zmęczenie a także poprawia sen.

 

W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch

Masaż całego ciała jest to znakomity zabieg poprawiający ogólną kondycję fizyczną i psychiczną. Wspomaga układ mięśniowy, wspomaga odżywianie i ukrwienie tkanek, pomaga pozbywać się produktów przemiany materii, przyspiesza gojenie się ran, rozjaśnia umysł a całe ciało dodatkowo się odpręża. Zaleca się osobom pracującym umysłowo lub w biurze, które nie zażywają wystarczająco dużo ruchu, cierpią na bezsenność, stres.

 

Zrelaksowane Nogi

Zdrowe i piękne nogi to nogi z jędrną skórą, które są gładkie, lekkie, bez pajączków, bez opuchnięć oraz bez żylaków i bez cellulitu. Wszystko to w dużej mierze zależy od sprawnie funkcjonującego układu krążenia. Regularne wykonywanie masażu, usprawni krążenie nóg, zwiększy elastyczność mięśni i zniweluje ewentualne obrzęki kończyn.

 

Lekkie Ręce

Masaż doskonale rozluźnia napięte mięśnie dłoni, przedramion, ramion oraz barków niwelując w ten sposób ich zmęczenie. Masaż ten pozytywnie wpływa również na funkcjonowanie stawów oraz ścięgien.

 

 

Masaż Klasyczny
Salon Urody Irys

+48 784 972 690

Salon Urody Irys

Salon Urody Irys_Logo
07 września 2016

t: +48 784 972 690

 

e: salonirys@wp.pl

Salon Urody Irys

ul. Piotrkowska 267/15

90-457 Łódź

Created with Webwave CMS

ZAPRASZAMY DO SALONU

Created with Webwave CMS

Copyrigth 2016 by Salon Urody Irys

Salon Urody Irys

Salon Urody Irys_Logo